Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Kromaş
  • PL: 0048 603 595 069
  • DE: 0049 160 94 84 522 84

Euro-Solutions Filip Kapela

Przedstawiciel firmy Kromaş

Maszyna do bębnowania

Maszyny do obróbki wibrościernej

W maszynach do obróbki wibrościernej firmy Kromaş z sukcesem mogą być przetwarzane małe lub duże oraz lekkie i ciężkie detale. Pojemność maszyn do trowalizacji wynosi od 14 do 4000 litrów. Urządzenia Kromaş to szeroki zakres zastosowań i korzyści dla przedsiębiorców.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą maszyn firmy Kromaş.

Maszyny do obróbki wibrościernanej

Jeśli szukasz niezawodnych maszyn przeznaczonych do obróbki wibrościernej, wybierz urządzenia firmy Kromaş. Wśród propozycji znajdziesz między innymi wibratory kołowe i korytowe, systemy liniowe, suszarki, urządzenia odśrodkowe – centryfugi, maszyny beczkowe do obróbki powierzchni, postarzania kamieni naturalnych, a także ich zaokrąglania i polerowania. Dzięki nim szybko i skutecznie przeprowadzisz profesjonalną obróbkę powierzchniową metalowych przedmiotów, ale też z kamienia, szkła, drewna, gumy, ceramiki czy plastiku.

Wydajna maszyna do bębnowania

Maszyna do bębnowania, zwana również maszyną do obróbki wibrościernej lub bębnowarką wibrościeralną, jest urządzeniem używanym w procesach obróbki powierzchniowej przedmiotów metalowych, ceramicznych, plastikowych i innych. Proces ten polega na umieszczeniu przedmiotów w specjalnej komorze, gdzie są one poddawane działaniu wirujących bębnów lub walców z materiałem ściernym – ruch wibracyjny pozwala uzyskać pożądane efekty obróbki, na przykład wygładzenie powierzchni, oczyszczenie lub odkształcenie.

Zastosowanie maszyny do bębnowania

Główne zastosowania maszyn do bębnowania obejmują:

  • wygładzanie i nadawanie połysku powierzchniom metalowym, ceramicznym, plastikowym i innym, poprzez zderzanie ich z ścierniwem w wirujących bębnach,
  • usuwanie zanieczyszczeń, rdzy, farby, powłok lub innych substancji z powierzchni przedmiotów poprzez zastosowanie ścierniw w maszynie do bębnowania,
  • usuwanie ostrych krawędzi i zgrubień z powierzchni przedmiotów,
  • oczyszczanie i przygotowywanie powierzchni przedmiotów do nanoszenia powłok malarskich lub innych powłok ochronnych,
  • modyfikacja właściwości powierzchniowych, takich jak chropowatość, połysk, tekstura.

Maszyny do bębnowania są szeroko stosowane w przemyśle produkcji części mechanicznych, przemyśle obróbki metali, produkcji sprzętu elektronicznego, jubilerstwie, odlewnictwie i innych branżach, gdzie istotne jest uzyskanie odpowiednich właściwości powierzchniowych.

Top